Velký úspěch na krajském přeboru.

04.06.2012 21:58

Naše mláďata se účastnila společně s 85 závodníky z  16 oddílů Ústeckého kraje krajského přeboru pořádaného  v Teplicích.  Celkem jsme do bojů poslali 8 borců. Všichni  podali bojovné výkony,

ale ne u všech snaha stačila na dobrá umístění. Václav Procházka, David Kubát, Vašík Podráský zaplatili nováčkovskou daň a nedokázali postoupit ze skupin do bojů o medaile.  Příliš se na nich projevila nedostatečná vypranost ze  soutěžních utkání a své si jistě vybrala i  nervozita.

Další dva naši závodníci, Sabinka Petříčková a Adam Svoboda se dají již považovat za zkušenější.

Sabinka opětovně doplatila na to, že se musí prát s kluky.  V zápase ve skupině dokázala jednoho

z nich udržet na zemi.  Výhra na ipon ale nestačila na postup do dalších bojů. Z průběhu všech utkání a hlavně ze způsobu jak  Sabinka dlouho dokázala eliminovat silovou převahu kluků. mohou mít trenéři radost. Bude z ní velká bojovnice  Nehoráznou smůlu měl Adam.  Ani  dvě vítězství na ipon nestačily na postup do semifinále. Při bodové rovnosti došlo na rozvažování tří závodníků. Adam,  nejtěžší z nich jako jediný nepostoupil do bojů o medaile i když na tatami na postup prostě měl. O tom že na krajském přeboru skončil na pátém místě rozhodlo pár gramů.

 Medailové ambice již dlouho před přeborem měl Jakub Vondrák. Pro Kubu je zbytečné vypisovat dobu zápasu na dvě minuty. Mimo jediného zápasu ve skupině ( výhra na yuko) všechny ostatní ukončil téměř ihned po zahájení boje a na tatami se dlouho nezdržoval. Jak je Kuba chytrý, se ukázalo ve finále, kdy bezezbytku dokázal realizovat pokyn trenéra Machaty ….počkej až si vyskočí …....  Filip Ráž z dalšího ústeckého oddílu si dvakrát vyskočil,a když skočil potřetí …. Kuba si ho  přizvedl, dostal se pod něj a perfektně hodil. Opravdu krásný ipon a zasloužený titul krajského přeborníka.

Michal Doležal a Jirka Holub jsou dlouholetí tréninkoví parťáci a kamarádi.  Oba prošli svými skupinami bez zaváhání. Ze semifinále udělali vteřinové záležitosti a postoupili do finále.

Oba dva chtěli vyhrát, ale vítězem mohl být pouze jeden.  Zápas byl  dlouho vyrovnaný.

Nástupy na  jimi často používané chvaty  nemohly  druhého překvapit.  V dlouhém, taktickém boji

nikdo nedokázal získat rozhodující výhodu.  Nakonec chybičku udělal Míša. Jirka vystihl  jím nasazovanou techniku a   prosadil se kontrachvatem, který rozhodl  o přidělení iponu. Jirkovi se tak podařilo obhájit titul krajského přeborníka a  Míša získal krásné druhé místo. Oběma klukům patří uznání za předvedený výkon, který se dá označit za nejkvalitnější judo na celém turnaji.

Trenér Machata  dva tituly a jedno druhé místo označil za úspěch. Pochválil všechny naše závodníky za dobrou reprezentaci  oddílu.