V Děčíně na Vánočním turnaji se opravdu dařilo.

03.12.2012 16:51

5 X  zlato ze čtyř možných!

Mimořádný, těžko opakovatelný výsledek se podařil našim mláďatům na Vánočním turnaji v Děčíně. Všichni závodníci z Vyhlídky se výborně přizpůsobili  náročným podmínkám způsobených výpadkem proudu v celé oblasti Děčína - Boletic a i přes nedostatek světla a tepla získali při obsazení čtyřech kategorií čtyři první místa.

Sabinka Petříčková, Kuba Vondrák, Míša Doležal a Jirka Holub zvítězili ve všech utkáních do kterých nastoupili a dokázali ještě vylepšit bilanci z posledního turnaje v Neratovicích - tři zlata ze třech možných. Navíc úspěšný turnaj pokračoval.  Trenérům se podařilo přesvědčit pořadatele, aby Míšu s Jirkou obsadili ještě do soutěže mladších žáků, kam od ledna stejně postoupí.  Původním záměrem sice bylo, aby si oba kluci osahali, co je čeká na turnajích v roce 2013 a zbavili se nováčkovského ostychu a nervozity trochu s předstihem. Vše však dopadlo jinak. Naši borci si se staršími protivníky bez problémů poradili.  Oba si připsali po dalších čtyřech vítězných utkáních a společně vyhráli kategorii do 34 kg mladších žáků. 

Trenéři bratři Machatové a předseda Míra Müller po turnaji zářili spokojeností.  Stoprocentní, vlastně stopadesáti procentní, jak někdo vtipně poznamenal, úspěšnost je opravdu zaznamenání hodný výsledek.  Zároveň ale je to i nastavená laťka.  Hodně vysoko nastavená laťka pro naše další malé judisty, kteří si mohou vzít ze Sabinky, Kubíka, Míši i Jirky příklad a při společném tréninku se od nich učit.  Na poslední turnaje letošního roku v Chomutově a Teplicích se naše výprava může rozšířit o Vašíka Podráského, Radka Macháčka a Alenku Trojanovou.

Věřím, že i další naši judisté se připojí ke zkušenějším kolegům naváží  na dosažené  úspěchy. Přeji hodně štěstí do dalších bojů.

       Víťa Mikeš