Úspěšná výprava do středních Čech

15.04.2012 23:25

Pět našich mláďat vyrazilo na spanilou jízdu do Neratovic Za dvě zlaté, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili museli trenéři Machata a Petříček pochválit všechny naše reprezentanty. Jak je již pravidlem, vítězný Jakub Vondrák ( -24 kg ) se na tatami
ani nestihl zpotit. Všechny tři soupeře vyprovodil velmi rychle na ipon. Další náš vítěz, Jirka Holub (-29 kg ) se rozjížděl pomaleji.
Nedokázal dotáhnout nastoupené techniky a tak první soupeř vzdoroval celé dvě minuty. Nakonec Jirka vyhrál na wazari.
Pak již vše nabralo správný směr a u dalších dvou soků si Jirka ipony připsal a 1. místo získal. Michala Doležala ( -28 kg )
dvě rychlá vítězství na ipony také předurčovala také k zisku 1. místa. Možná proto se Míša již dostatečně nekoncentroval
při nástupu do posledního zápasu a k překvapení všech přihlížejících bleskurychle prohrál. Bylo z toho sice krásné, přesto pouze 2. místo ze kterého byl Michal velmi zklamaný. Touto chybou získal do budoucích bojů zkušenost k nezaplacení.
Sabinka Petříčková ( -23 kg) se po dlouhé době mohla poprat i s děvčaty. S jednou ze soupeřek prohrála, ale druhou porazila. Když poté dokázala vyhrát i nad dalším soupeřem - klukem získala opravdu zasloužené 2. místo. Náš benjamínek Václav Podhrádský ( -22 kg) prožil první vítězný zápas a získal první životní ipon. Gratulujeme. Na další dva soupeře již nestačil, ale i tak 3. místo je pro něj povzbuzením do dalšího treninku.
Turnaj v Neratovicích nabídl našim judistům kvalitní přípravu s neznámými soupeři v hezkém prostředí haly neratovického gymnázia. Vyplnil dlouhou pauzu mezi turnaji pořádanými na severu Čech.