Stříbrná Nikola Vápeníková na MČR dorostenek

05.11.2012 08:42

V sobotu judisté Vyhlídky Ústí nad Labem vyjeli dobývat další cenné kovy. O nejcennější kov jela bojovat do Teplic na mistrovství České republiky dorostenka Nikola Vápeníková, která týden předem vyhrála Český pohár v Teplicích a byla velkou aspirantkou na další letošní titul. Nikola už má mistrovský titul z juniorek a z družstev žen, kde hostovala za celek Hradce Králové. V Teplicích v hmotnosti do 52kg měla těžký los, ale s trochou štěstí se probojovala až do finále, kde jí čekala soupeřka z Jihlavy. Utkání bylo hodně vyrovnané a i po Golden score, kde nikdo neudělal žádnou bodovanou techniku, rozhodovali rozhodčí, kteří určili za vítězku Řehákovou z Jihlavy. Pro Nikolu druhé místo je zklamání, ale ve finále jí chybělo víc sportovního štěstíčka. Pro příště bude muset přidat na fyzičce a technickém vybavení v postoji.

Další mistrovstvím bylo mezinárodní mistrovství Rakouska veteránů, kde startovali borci z 8 států se zúčastnili i tři naši borci. V hmotnosti do 73kg M4 Pavel Machač skončil až ve finále a bral druhé místo. Další druhé místo vybojoval v hmotnosti do

100kg v M5 Jan Zázvorka. Ruda Myšák skončil v hmotnosti do 100kg v M4 na čtvrtém místě.  Pro veterány to byl poslední turnaj sezóny a poslední zkouška před MS v Miami v USA.

Nejmladší judisté Vyhlídky Ústí nad Labem jeli bojovat do Rumburku na turnaj o pohár Severu. Mezi mladými judisty si nejlépe vedl Jiří Holub, který vyhrál suverénně hmotnost 28,4-30,2kg. Vynikající druhé místo vybojovala mezi kluky nadějná Sabina Petříčková, která v hmotnosti 24,8-25,3kg předčila své soupeře bojovností. Třetí místa získali Radek Macháček v hmotnosti 34,5-36,1kg a Vašek Podráský v hmotnosti 22,7-24,4kg.

Pro ústeckou Vyhlídku to byl vynikající víkend.