Mezinárodní ČP Ostrava

20.02.2016 14:56

ČESKÝ POHÁR v Ostravě byl pro naše závodníky velmi úspěšný, sice nevyhráli, ale vybojovali pěkná bronzová umístění. 90 oddílů z Polska, Ukrajiny, Slovenska a Čech, a na 600 mladých judistů a judistek se popralo o první body do ranking listu o postup na MČR.

Jiří Holub v hmotnosti do 46kg po prvním rychle vyhraném utkání prohrál další utkání s Němečkem ze Zlína, který vyhrál ČP. V opravách se zlepšeným přístupem se prosadil a vybojoval krásné třetí místo. Výborně se představil hlavně v nevaze.

Michal Doležal se utkal v hmotnosti do 50kg, kde proběhlo vše jak přes kopírák Jirky. První utkání bylo velmi rychle vyhrané a v druhém narazil Michal na polského reprezentanta, který ho překvapil rychlým nástupem na wazari. Celé utkání byl Michal lepší, dotahoval vysoké vedení, ale to se mu nepodařilo. V opravách podal velmi dobrý bojovný výkon. O třetí místo nastoupil opět s polským reprezentantem. Ve velmi vyrovnaném utkání zabojoval, a v poslední vteřině hodil soupeře na juko a vyhrál bonzovou medaili. Medaili vydřel a o to je cennější. Trenéři byli velmi spokojení s výsledky, ale i předvedeným bojem svých svěřenců.