Memoriál Václava Prokeše - Český pohár 2014 v judu

07.10.2014 00:01

Memoriál Václava Prokeše - Český pohár 2014 v judu

V sobotu  a v neděli proběhl v Teplicích velmi dobře obsazený bodovaný turnaj v judu mladších žáků, starších žáku, dorostenců, dorostenek, mužů a žen. Byla to poslední možnost jak získat body a kvalifikovat se a zajistit body pro postup na mistrovství ČR. 
Judo Vyhlídka Ústí nad Labem vsadilo na své svěřence a vyslalo je do náročných bojů mezi ty nejlepší judisty.
Ve starších žácích se prosadil Jakub Sklenář a obsadil 3. místo ve váze do 42kg , pojistil si tak už zajištěný postup na mistrovství v Ostravě za 14 dní.
V silné konkurenci mladší žák Jirka Holub, ve váze do 38kg získal 3.místo a na poslední pokus si zajistil cestu na republiku. Další mladší žák Michal Doležal neměl úplně svůj den a obsadil sedmou příčku ve své váhové kategorii do 42kg. V sobotu jsme měli velmi úspěšný den a neděle nebyla jiná.
Juniorka Nikola Vápeníková startovala v ženách v hmotnostní kategorii do 57kg a nestačila ve finále jen reprezentantku Německa a obsadila výborné druhé místo. Dorostenka Jana Jarmila Veselá skončila na 5. místě v hmotnosti do 52kg a bráška Roman Veselý také dorostenec do 73kg se neumístil, hned v prvním kole narazil na vítěze turnaj a v opravných bojích se také nedařilo. Trenéři Jiří Machata a Miroslav Müller byli velmi spokojeni s výsledky svých svěřenců, ale na republiku bude ještě pár věcí potřeba vylepšit.

Všem gratulujeme.