MČR starších žáků

22.10.2016 23:34

Judisté přivezli cenné medaile z MČR starších žáků

Dva cenné kovy přivezli starší žáci  SK Vyhlídka Ústí nad Labem z Mistrovství ČR v Jičíně. Elita starších žáků a žákyň dle ranking listu se sjela vybojovat nejtěžší boje o mistrovské tituly. Judisté SK Vyhlídka Ústí nad Labem splnili postupový klíč a shodili svá nadbytečná kila. 

Starší žák Jirka Holub bojoval v hmotnosti do 46kg, procházel turnajem bez zaváhání až do boje o finálovou účast, kde neudržel vedení a v posledních vteřinách prohrál na Ipon. Jirku čekal už jen boj o třetí místo. Zklamání bylo moc veliké, ale vidina aspoň bronzové medaile hnala Jirku opět dopředu.  Boj o bronzovou příčku trval jen několik vteřin. Jirka zabojoval a hned z úchopu předvedl perfektní techniku a soupeře hodil na Ipon. Jirka Holub tak získal bronzovou medaili na MČR starších žáků.

 Michal Doležal byl v hmotnosti do 50kg na tom ještě lépe a přešel přes všechny své soupeře rozdílem třídy a vyhrál všechny utkání před limitem. Ve finálovém bloku ve finále nastoupil proti soupeři z Brna. Polovina utkání byla vyrovnaná a čekalo se, kdo udělá chybu. Bohužel 40 vteřin před koncem udělal chybu Michal a prohrával na juko. Do konce utkání Michal zvýšil aktivitu, ale vítězství na svou stranu už nestrhnul a prohrál svůj boj o zlato. Stříbrná medaile byla pro Michala velké zklamání, ale judo je krásný sport a nikdo není předem vítěz. Trenéři byli s výsledky a s předvedeným výkonem obou borců spokojeni.